Поради актуалната епидемиологична обстановка от НОЩ (национален оперативен щаб) съобщиха, че разпускат БУНА ПОМЕРАНЦА в безсрочна ваканция до второ нареждане.
От май месец клавиристът Сашо е взет от група "Кикимора" (София) и минава в други полк. Жалко, че заради коронакарантината поне едно участие не се случи с новия клавирист.
Буна остава отново без клавишни (и още вокал).
Звуци от старите ленти...
РетроБуна. СОМЪ 2008
Автори (с) Сергей Глинков и Огнян Антов
Copyright (c) Sergey Glinkov and Ognyan Antov
Демоалбум, записан през 2008 г. (+ края на 2007 и началото на 2009) в родния град на авторите - Варна.
Музика, текст, аранжименти, изпълнение, миксиране - авторите. (С изключение на №10, който е по текст на Гергана Димитрова.)
1. Динев, Боро 00:17
Глинков/Антов
2. Give My Money Back (No Guarantee) 03:02
Глинков/Антов
3. Park Keepers 06:08
Глинков
4. Варна-София Jazz 09:41
Глинков/Антов
5. Боро 2007 14:59
Глинков/Антов
6. Mountain Top 18:14
Глинков
7. Има-нема Reggae 22:20
Глинков/Антов
8. Загулял 27:30
Глинков/Антов
9. Касис 30:53
Глинков/Антов
10. Космонавт 34:50
Глинков
11. Телеграма 38:04
Антов/Глинков
12. 33 коня 40:13
Глинков/Антов
* * *
Любопитни факти:
* СОМ е абревиатура от първите букви на три имена - Серго, Оги и Мишо (Мишо е тогавашен барабанист на "Жен-шен"). В тази формация свирят единствено на Джулай 1995 на входа на Морската градина във Варна. В сетлиста е и "Загулял" (тогава не с руски, а с английски текст).
* Аранжиментите, текстовете, някои композиции, записите са правени на импровизация в рамките на една нощна сесия (10 и 11 са измислени и записани в една нощ).
* След 2014 г. авторите основават БУНА ПОМЕРАНЦА.
По повод националния празник БП се събра на репетиция при войводата Васко в четата му 33 в отсъствието на басиста РоПас (поради брекзит ангажименти) и в присъствието на продуцента на групата ВеЗла, и с участието на вещата ръка на художник-фотографа ИвСте (на когото благодариме за клипчето и снимките).
Клип: Иван Стефанов
На 6, предния ден, беше направена първата репетиция за новия сезон, като предварително се знаеше, че господин басистът ще е в Лондон още за 31 януари - да празнува навярно брекзита. По време на репетицията ролята на баса бе изпълнявана от лявата ръка на новия клавирист Сашо. В чест на брекзитьора басист бе направен демо запис на неговото собствено парче "Nothing Scary", което в демо варианта бе преназовано на "Crazy Brexit Song a.k.a. Нема страшно (Nothing Scary)".
На следния ден пращаме записа по посока Лондон и получаваме следния ответ:
"Невероятно..:) и точно во време приятно. С амплоа ингилизко страшното нема, но френска кокетка роди ми дилема. Басистчето с новата лейка, две сутрини зъзнат връз лондонска пейка."
На което останалите членове му отвърнаха:
"Ясно, нова heart одисея
някъде околовръз Трафалгар скуеър
набира сили, набира време,
но дали ще пусне във бъдното семе,
предстои, изглежда, да разбереме.
Междувременно бендът, дето е в BG-то,
заангажира отново на Васко мазето
за идния вторник, 11 февруари,
от 20 часа да репетира репертоари...
Та ако господинът с баса се някак возвърне
от кралството Брекзит и е свободно,
да заповяда тогази да се прегърне
репетиционно сос групата родна."
Като с последните два куплета всъщност басистът бе поканен официално на репетиция.
След пожелание за живот и здраве, че с тия днешните корони и вируси... от летището в Лондон долетя доказателствената снимка (илюстрацията), че басистът се завръща в родните варненски дупки съвсем скоро. Само не стана ясно дали и той е бил с маска като всички околни (на снимката).
Буна Померанца посрещна и Новата 2020-а с минута мълчание.
Да е честита новата, бог да пази старите.